Zločinci v priamom prenose

Autor: Pavol Štulajter | 23.2.2012 o 21:42 | Karma článku: 8,45 | Prečítané:  1375x

Nie, nejde mi o tých v "ancúgoch" a košeliach s kravatami. Hoci aj to je trápne, pozerať na nich celé mesiace, vedieť o ich rozkrádaní a nemôcť to zmeniť v tomto bezprávno - politickom systéme... Aby sme však nezabudli náhodou aj na riadne odsúdených, s dokázanými zločinmi a udeleným trestom. Mená ako M. Černák, L. Jakšík, V.Yegorov,... boli po ohavných činoch vydierania, teroru a vraždách, našou bdelou políciou lapení, vyšetrení a po dôkazoch a rozhodnutí sudcov - uväznení na peknú kôpku rokov za mreže.

Čuduj sa svete, keď ich v určitých časových intervaloch vídavame na obrazovkách TV, ako vybalení s cestovnými taškami vychádzajú za bránu výchovných zariadení - prepustení... To náš právny systém, ich pravidelne "venčí" pred bránami väzníc...a vzápätí do tridsiatich sekúnd - to nepochopím, lebo to nie je logické a normálne - ich znovu za asistencie dvoch - troch kukláčov, vedie s náramkami na rukách späť. Pre koho táto fraška bez významu a efektu ?!

To ja by som situáciu okorenil fingovaným pokusom o záchranu banditov ich kumpánmi... Veď, aj sa to tak núka a ja vždy túžobne očakávam, okálim, že už - už využije túto smiešnu slabosť  čierne podsvetie a v prestrelke vyslobodia svojho vodcu... Lebo zvyšok mafie je stále na slobode a iba čakajú na príležitosť, no nie...?! A takto by mohli kukláči dokázať opodstatnenosť svojej existencie..., ak by bola provokácia s väzňom obhájená, prirodzene.

Nedávno sa tiež naskytla v televíznych správach scéna pri zatýkaní policajta s dokázateľným prevzatím úplatku, za zadržaný vodičák. To s veľkým revom nabehli chlapci v čiernych kombinézach, s gvermi, do miestnosti plnej nábytku a jedným, nedávno povýšeným kapitánom policajtov... Najprv ho "prešacovali", nič však uňho nenašli ! Hra na tvrdých mužov zákona potom pokračovala odvedením zadržaného v putách, aby ho vzápätí prepustili medzi nič netušiacich občanov do ulíc a bežného života...

No hej, niektorých, ako K. Mello, už viac neuvidíme, lebo - "stíhaný na slobode", je tiež formulka ako za deravý halier oná... Vidno, že policajti, najimä maskovaní, sú stále v simulácii. Občas niečo nevyjde, ako granát v batožine nič netušiaceho pasažiera v lietadle, alebo u Českého pašeráka - kamionistu s horúcim tovarom v Turecku... Možno raz budú mať to šťastie a zaberú naozaj, ak sa všetci zlí nevystrieľajú navzájom sami...

Tuším, Boris Filan takéto hry prirovnáva k športovým rybárom - tí tiež všetko čo pracne chytia, vzápätí púšťajú naspäť do vody... Veď body sa počítajú !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?