Zločinci v priamom prenose

Autor: Pavol Štulajter | 23.2.2012 o 21:42 | Karma článku: 8,45 | Prečítané:  1376x

Nie, nejde mi o tých v "ancúgoch" a košeliach s kravatami. Hoci aj to je trápne, pozerať na nich celé mesiace, vedieť o ich rozkrádaní a nemôcť to zmeniť v tomto bezprávno - politickom systéme... Aby sme však nezabudli náhodou aj na riadne odsúdených, s dokázanými zločinmi a udeleným trestom. Mená ako M. Černák, L. Jakšík, V.Yegorov,... boli po ohavných činoch vydierania, teroru a vraždách, našou bdelou políciou lapení, vyšetrení a po dôkazoch a rozhodnutí sudcov - uväznení na peknú kôpku rokov za mreže.

Čuduj sa svete, keď ich v určitých časových intervaloch vídavame na obrazovkách TV, ako vybalení s cestovnými taškami vychádzajú za bránu výchovných zariadení - prepustení... To náš právny systém, ich pravidelne "venčí" pred bránami väzníc...a vzápätí do tridsiatich sekúnd - to nepochopím, lebo to nie je logické a normálne - ich znovu za asistencie dvoch - troch kukláčov, vedie s náramkami na rukách späť. Pre koho táto fraška bez významu a efektu ?!

To ja by som situáciu okorenil fingovaným pokusom o záchranu banditov ich kumpánmi... Veď, aj sa to tak núka a ja vždy túžobne očakávam, okálim, že už - už využije túto smiešnu slabosť  čierne podsvetie a v prestrelke vyslobodia svojho vodcu... Lebo zvyšok mafie je stále na slobode a iba čakajú na príležitosť, no nie...?! A takto by mohli kukláči dokázať opodstatnenosť svojej existencie..., ak by bola provokácia s väzňom obhájená, prirodzene.

Nedávno sa tiež naskytla v televíznych správach scéna pri zatýkaní policajta s dokázateľným prevzatím úplatku, za zadržaný vodičák. To s veľkým revom nabehli chlapci v čiernych kombinézach, s gvermi, do miestnosti plnej nábytku a jedným, nedávno povýšeným kapitánom policajtov... Najprv ho "prešacovali", nič však uňho nenašli ! Hra na tvrdých mužov zákona potom pokračovala odvedením zadržaného v putách, aby ho vzápätí prepustili medzi nič netušiacich občanov do ulíc a bežného života...

No hej, niektorých, ako K. Mello, už viac neuvidíme, lebo - "stíhaný na slobode", je tiež formulka ako za deravý halier oná... Vidno, že policajti, najimä maskovaní, sú stále v simulácii. Občas niečo nevyjde, ako granát v batožine nič netušiaceho pasažiera v lietadle, alebo u Českého pašeráka - kamionistu s horúcim tovarom v Turecku... Možno raz budú mať to šťastie a zaberú naozaj, ak sa všetci zlí nevystrieľajú navzájom sami...

Tuším, Boris Filan takéto hry prirovnáva k športovým rybárom - tí tiež všetko čo pracne chytia, vzápätí púšťajú naspäť do vody... Veď body sa počítajú !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?