Ako taký fackovací panák

Autor: Pavol Štulajter | 20.2.2012 o 23:03 | (upravené 26.2.2012 o 7:29) Karma článku: 4,15 | Prečítané:  525x

Prvý taký, Miroslav Mikulčík, vlaňajší šéf daňového riaditeľstva SR, ministrov Miklošov osobný priateľ a sprostredkovateľ pofidérneho nájmu budovy pre "daňák" v Košiciach. Budova patrila aj Ondrejovi Ščurkovi, regionálnemu funkcionárovi SDKU-DS. Minister financií neubránil svojho priateľa, ktorý musel nakoniec odísť na ultimátum predsedníčky vlády - "...buď ja alebo on...!" Aj naďalej však zostal v blízkosti svojho mecenáša Mikloša, ako každý "kráľovský šašo", vraj riadi kompetenčné centrum (ako, keď IS "finančákov" nejde...?!), za nezmenený plat. Dnes, keď "vybuchol" informačný systém Finančnej správy, mu uštedril vývoj situácie ďalšie "zaucho", keď spolu s Igorom Krnáčom, riaditeľom Finančnej správy, odchádzajú zo scény. Ale čo minister Mikloš ?! Dokedy vydrží v tieni svojich "fackovacích panákov", je tam snáď prilepený ?!

Predsedníčka vlády Radičová, bola počas pôsobenia vo funkcii zvláštny "fackovací panák" - M. Dzurindu. Keď v rozdúchanej pahrebe utajovaných sponzorských darov jeho strane, pred voľbami, hrozilo výpravcovi obesenie za gule do prievanu, východiskom - veril že dočasným - bola dáma nezaťažená žiadnymi kšeftami a podozrením z machinácií SDKU-DS, vs. finančníci... Navyše, podpora zahraničia prozápadnej sociologičky, bola kádrovo výhodná. Senzibilita jej vonkajších, ženských emocionálnych prejavov, sa zdala byť ľahko manipulovateľná, aj pomocou jeho najvyššej politickej funkcie. Profesorka, po niekoľkých fingovaných zdekovaniach z politiky, dopadla podľa predpovedí - hoci posledná, neočakávaná facka, padla od SaS, nie priamo rukou krmiča primátov pralesa.

Snáď najtypickejším fackovacím panákom, bol v parlamente, ktorý už dodýchal, I. Matovič. Už v začiatkoch pôsobenia širokospektrálneho politického zhromaždenia, tento mladý exhibicionistický tlačiar, bol často šticovaný, paradoxne plešatým lídrom domovskej strany. Hyperaktivita, ktorou bol Igor charakteristický na zasadnutiach, niekoľkokrát vyústila do osobných konfliktov, ktoré nebojácne vyhľadával na pôde imunity. Historická sa stane daň za to, v podobe trefy od Anny Belousovovej. Bezostyšnej p. učiteľky, skúsenej v zákrokoch proti obdobným nespratníkom. Jej dlhodobá stáž v SNS, pod vedením neohrozeného majstra extempór, bojovníka najhrubšou zbraňou - antihúna - dala zauchu patričný punc...

To za Ficovej vlády facky lietali, ako pri koncoročnom vysvedčení u Adamsovcov... Plieskalo to odchodmi hlavne ministrov spriatelených strán. Aj bolo začo a tak preplesk v podobe stiahnutia z obehu utŕžili Jureňa, Kašický, Valentovič, Izák, Kramplová, Kubiš, Janušek, Chrbet... Toľko nepriateľov, si nenarobil ani Kristus a ten skončil inak, ako tento fiškáľ, zástanca - práva a spravodlivosti...

Umenie politiky silných, bolo vždy mať nablízku hastroša vhodného na niekoľko použití. Život v tieni neúspechu, nahrádzali štedrými kopancami a fackami, na toto vydržiavanému klaunovi. Často ide len o naoko dramaticky ladenú hru, smiech cez slzy, a pridrahú vstupenku divákov... Tak si len dajte, znova po jednej, nech to počuť čím najďalej !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?