Zbojník je národný hrdina, ale zlodej majetku národa - špina !

Autor: Pavol Štulajter | 18.2.2012 o 17:21 | (upravené 18.2.2012 o 17:28) Karma článku: 12,62 | Prečítané:  1825x

Obaja z nadpisu sa usilujú o krádež. V prvom prípade zbojník usiluje o súkromný majetok vyžraného boháča, ktorý nazdieral na chudobe a užíva si ho sám v prepychu. Automaticky ho považujeme za kladného hrdinu, najmä na plátne kina, ale i v živote plnom neprávosti. Tí feudálni, sa o lup ktorý nedokázali "stroviť", delili s bedármi, vrstvou z ktorej pochádzali. Pravdaže, zväčša si to na revanš poddaní znovu "odskákali" - na panskom. Tí novodobí, ako napr. v "Dannyho jedenástke", tiež získavajú sympatie všetkých, hoci sa už s nikým o "zisk" nedelia. Každý z nás im drží pri ťažkostiach palce a schvaľuje aj trebárs zabitie protivníka. Čudná morálka, hoci ambicióznym ukazujú cestu...

Keď sa ma ironicky pýtal Jano v čase "socialistického blahobytu", či viem, kto sú naši najväčší zbojníci, ja že nie, odpoveď od neho znela : "Jánošík, Pirošík a Ota Šik". Väčšinu určite napadne, kam, ku ktorým menám súčasnosti vedie pokrvné príbuzenstvo našich zbojníckych velikánov histórie ? Zasa politické elity, oni sa totiž inak ani nevedia uživiť... Irelevantné ?

Toto všetko mi prebehlo hlavou, na Ficovo Jánošíkovské zvolanie :"...budeme brať peniaze tam, kde sú - u bohatých - banky, prosperujúce podniky,  prepychové tovary, vysoké zárobky. Nie u najslabšej vrstvy, kde rodina s deťmi má problém vyžiť z mesačného príjmu 280 € dva týždne...". Jeho vystúpenie k národu, na prvý pohľad zaháňa do jeho košiara početnú skupinu zotročených voličov, ktorá už v predstavách vidí lacnejšie potraviny, energiu... Čiastočne mu musia dať za pravdu, veď od nich by veru zbytočne niečo driapal navyše - sú už takmer s holým zadkom !

Vo vyhlásení predsedu Smeru chýba, kde budú tie peniaze od bohatých dávať - na čo pôjdu, pre zlepšenie života žobrákov ?! U Jánošíka to bolo jasné, čo neprepili, dali chudobe... Tiež, či zaručí, aby si to - ako za Jánošíka - nevypili zasa všetko tí chudobní, lebo ziskov sa nevzdá nielen politik, ale ani Ficov kamarát z banky a podnikateľ...

No a nakoniec, všetci stojaci dnes vo vedení politických strán, ako najväčší revolucionári na barikáde so zástavou v rukách a zaručeným riešením recesie v spoločnosti, patria dokázateľne k likvidátorom spoločného, národného majetku. Nášho imania. Tak ku komu patria a na čo sa chystajú po ďalších predražených voľbách za naše peniaze ?!

K národným hrdinom určite nie !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?