V hypnóze hadieho pohľadu

Autor: Pavol Štulajter | 16.2.2012 o 23:52 | (upravené 17.2.2012 o 19:01) Karma článku: 3,95 | Prečítané:  576x

Tak sa javí Slovenská spoločnosť teraz, keď vie a má plno indícií veriť, že existuje ešte plno spisov s krycími menami zvierat a rastlín. Plné pikantného obsahu, ktoré archivuje ako tajné, naša výzvedná služba. Je iba otázkou času, kedy novinári - sú závislí od počtu ukojených senzáciami - zverejnia nové fakty o tom : - kto, kedy, s kým, koľkokrát, za čo a za koľko...?! Pretože "gorila", doteraz využitá na "desatoraký spôsob", je už značne opotrebená a zrelá na "dôchodok", do "stratena"..., národ potrebuje ďalší opovrhnutiahodný skutok, šok, ktorý zaktivizuje skupinu činorodých, so schopnosťou strhnúť aspoň pozornosť väčšiny, do ilúzie naprávania krívd v uliciach... Vždy bližšie, priamo do rozďavenej papule "volebného hada" !

Ten čas delenia koláča na obdobie dlhých štyroch rokov, je pre politikov najdôležitejší. Prirodzene, ide o ich život v hojnosti. Neplatí to však pre väčšinu voličov ! Určite nie v tomto systéme - systéme hlbokej koľaje plnej hnoja - kde sa po zvolení darí predovšetkým politickým stranám a ich sponzorom.

Ide v súčasnosti o aktívnu snahu upriamiť pozornosť občana na volebný akt, akoby preň životne najdôležitejší. Čo na tom, že príčinou katastrofálneho hospodárskeho a morálneho stavu v štáte, je práve politik, ktorý sa dostal do kresla za pomoci nástroja - totožných volieb v minulosti ?! Deprimujúci je tlak na podvedomie človeka opakovaný donekonečna o nutnosti hodiť volebný lístok... Hoci práve týmto činom iba potvrdí, ochotu stáda znovu prejsť apokalypsou zlodejiny politikov na národe, doteraz netrestanej.

Plaz pred samotným požieraním aspoň nesľubuje večné spasenie, nehrá falošnú pieseň raja, ktorý začína hneď za červeným zamatom rozškľabeného pysku... Tlupy zdatných rečníkov naopak. Sú pripravení sľúbiť všetko, čo doteraz vzali dôverčivým voličom, o čo ich bezbožne okradli. Rafinovane striedajú lichotivé nádeje do budúcnosti, hojným kydaním na konkurenciu bažiacu po tom istom mastnom hrnci. A človek verí, človek nehľadí vpravo ani vľavo, ako hypnotizovaný lezie s volebným lístkom rovno do nastavenej tlamy...

Darmo, to sú spôsoby koruny tvorstva a ľahká korisť je zárukou bezuzdného bačovania... Iba nelegitimný, nízky počet voličov to môže zastaviť - ak nie revolúcia. A zmeniť k lepšiemu - účasť na riadení a kontrole štátu všetkými !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?