Pyramídová hra začína kortešačkou

Autor: Pavol Štulajter | 31.1.2012 o 22:06 | (upravené 31.1.2012 o 22:19) Karma článku: 6,23 | Prečítané:  666x

Veru áno! To skupina dvoch - troch založí politickú stranu s pútavým názvom, ktorý brnkne na emocionálnu strunu, upevnenú medzi dvomi kladnými charakterovými vlastnosťami človeka. Opajcuje svoj volebný program od povojnovej KSČ (od nepamäti najproporcionálnejší...) a za peniaze súkromnej firmy - budúceho podielnika ziskov zo štátnych zákaziek - vyrobí plno letákov pre voličov - "dojnice". Založí centrálu a bufet pre štáb, zistí negatíva a klebety o konkurenčných straníckych pyramídach... Tieto patrične reformované, vo vhodnej chvíli používa ako kal, brýzgajúci do očí váhajúcemu podhubiu budúcich platičov (najviac dehonestovaný=najmenšie preferencie).

A čaká, čaká na prihlášky, bezduché prognózy a mlátenie prázdnej slamy, medzi pre a proti - iskriace v dave mimo nich. Prirodzene, najviac sa teší ďalším finančným dávkam, na sponzorské príspevky od perspektívne mysliacich žralokov doby... Právnik je potrebný pre tvorbu pochybných zmlúv o budúcich zmluvách, keď nebodaj budú rozhodovať, inkasovať a musieť cvakať za predvolebnú podporu... Zíde sa aj keď sú neskôr v sračkách...!

Takáto pyramída rastie vždy od vrcholu, nie podľa zákonov fyziky, ako v Mexiku, či Gize... Líder je od prvopočiatku určený za neomylnú modlu a po zložení prísahy poslušnosti, sa každý na nižšom stupni musí riadiť jeho brisknými nápadmi, regulou a direktívami. V prípade teplého miestečka v parlamente, je už iba formálna prísaha prezidentovi o svedomí...divadlo pre poverčivých uctievateľov.

Ak chcú na jednom hnojisku vyrásť a až do plodov vyzrieť dve a viac tekvíc, poriadne sa navzájom prepletú dužinatou vňaťou. Tak aj tieto politické monštrá. Ich vzájomné prieniky sú riadené utajovanými zákonitosťami diskrétnosti a tolerancie, platnými v džungli. Predátor odchádza s plnším bruchom, ale niečo nechá aj nižším druhom, pekne podľa palebnej sily. A represívne - obslužné orgány, ako hyeny, sú na likvidáciu možnej nákazy, zo zle maskovaných zvyškov... Nie ako sa pertraktuje - na ochranu práva a spravodlivosti bežných občanov.

Zmagorené masy po voľbách veľmi rýchlo zistia, kde končia ich dane a poplatky v tejto bizarnej mäteži pyramíd - vďaka investigatívcom na voľnej nohe... Lež zo zásady, doteraz nedošlo u nás k náprave ani pri jedinej takejto hre! Vklady sa nevracajú! A u politikov platí aj zo zákona - pozor, nedotýkať sa - hrozí mokrá lepra!

Sme proste prekvitajúcou krajinou pyramídových hier politikov, najmä počas kortešačiek !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?