Takto teda nie...

Autor: Pavol Štulajter | 25.1.2012 o 18:16 | Karma článku: 6,95 | Prečítané:  984x

...nikam to nevedie a ani nič nerieši. Čím väčšia voľnosť v "demokratickom živote" človeka - tým viac podrazov, podvodov, zlodejiny, vrážd a vzájomnej nenávisti v honbe za "zlatým vajcom". Medzi charakterovými vlastnosťami dneška, dominujú - sebectvo, bezohľadnosť, podlízavosť a hazard. Pod sprofanovaným, zidealizovaným výrazom - "demokracia", sa páchajú ani nie prehrešky, lež zverstvá voči všetkému tomu, čo sa snažia matky vštepiť svojím deťom výchovou... vraj socializmus a komunizmus nepočítal so zlými vlastnosťami ľudí, preto nebol realizovateľným. Tak teraz žijeme realitu "slobody" - pohodeného odpadu, na smetisku skupín J&T, PENTA, EÚ, USA,... pod dohľadom exekutívy za vlastné.

Vezmite si len takú zbytočnosť, ako sú voľby... Koľko intríg, zamlčovania pravdy, falošného i opodstatneného obviňovania bez efektu, nesplniteľných sľubov zblbnutému národu... Za jeho vlastné peniaze, ktoré by sa mali využiť úplne inak, v priamej pomoci najchudobnejším státisícom Slovákov.

Ani nie tak dávno, každý národ viedla rada starších, skúsených, nepodplatiteľných, spravodlivých - volených priamo. Bez výhod. Zodpovedali za svoje rozhodnutia všetkým a niesli za ne aj kožu na trh, pod hrozbou trestu, vyhostenia zo spoločnosti, či životom. Náčelníci vzorom ostatným, zárukou dodržiavania dobrých zákonov.

V súčasnej politike, ako zásterka sprofanovaných, zvrátené formulky reklamy forsírujú mladých, neskúsených, ľahšie ovládateľných koristníckymi bardmi, so zásluhami v krádeži, zvanej privatizácia. A možno práve oni sú iba pokračovateľmi svojich učiteľov vo virtuálnej forme - nezaťažených minulosťou. Začínam veriť, že hoci rozumní nominanti všetkých tých smiešnych politických strán, nie sú v poriadku charakterovo a morálne, keď tak zápasia o posty v zhnitej elite na Titaniku. Keby necítili v povetrí prípadného úspechu mastnú kosť, lúče slávy, či istotu krvavej koristi, tak načo...?! Načo by takto ponižujúco neskromne besneli ? Vraj, pre dobro národa - riadna debilina, ktorá sa stáva po zasadnutí do poslaneckého kresla ďalší podvod. To skôr kvôli zabezpečeniu nahrabaného, pred bratmi z mafie...

Neviem, či vôbec dokáže takto "demokraticky zjednotené" ľudstvo niečo ozdravné pre seba vykonať a zrušiť podporu nenásytných jednotlivcov a skupín, rozdeľovať statky ľudskej činnosti a prírody medzi všetkých žijúcich v tom - ktorom štáte. Zatiaľ však chudobe sľubuje zbohatlík lepší zajtrajšok za volebný hlas, čo mi pripadá ako ďalšia privatizácia - duševného majetku človeka, za poplatok vedeného, jeho aj tak prázdneho konta. Znásilňujúce frázy o nutnosti účasti na voľbách, lebo... samé konštrukcie hrozieb, ako v náboženstve, sú toho dôkazom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?