Stopárka

Autor: Pavol Štulajter | 14.1.2012 o 22:03 | (upravené 14.1.2012 o 23:11) Karma článku: 9,75 | Prečítané:  1409x

"Viete, obyčajne neberiem stopárov, ale možno nám cesta veselšie vo dvojici..." "Som rada, zima je takto vo vetre obstávať..."Odhadoval som jej vek na štyridsať a po,...kratšie, na "bielo" odfarbené vlasy zvlnené trvalou, okuliare, postava nižšia, zavalitá so ženským zadkom v obtiahnutých rifliach... Z tváre vyžaroval optimizmus cez mimovoľný úsmev. Ani príliš pekná, ani príliš mladá, vyzývavá, či provokatívna - ani trochu nebezpečná... Príručnú tašku položila na zadné sedadlo spolu s vetrovkou, prisadla vedľa mňa, šoféra, natiahla nohy a zhlboka slastne vydýchla do teplého priestoru auta súčasne s "klikom" pásu. Bola zjavne spokojná, pripravená, "odpracovať" si dopravu - debatou...

"...zmeškala som autobus, som učiteľka, vychovala som dve svoje a jedno adoptované deti. Teraz sú už na vlastných. V Bratislave..."

"Čo poviem na situáciu u nás...? Máme v rodine vlastne všetko čo potrebujeme, našťastie aj prácu, no aj bez rukolapných dôkazov sa kradne desať krát viac, ako za socializmu. A všetci, takže rozkradnuté spoločné podniky štátu, rozkradli najvyšší do "eseróčiek", tie potom ďalej rozkradli ich zamestnanci..."

"Voliť, voliť pôjdem Právo a spravodlivosť, uvidíme či nebude len ďalší krok do lajna... Aspoň sú nepoznačení ako celok zradou voličov!"

"Tie umelé silikóny boli vždy ako odistený granát, v rukách muža... Má ich priateľka a na výslní obdivných pohľadov na kúpalisku, mala dlho zlý pocit obnažovania... Teraz má už iba strach z neistoty."

"Tak nechala by som v takej triede, kde je len päť cigánov ako u mňa, učiť, alebo sledovať učenie tých ... "segregovaných" od reality, iba týždeň ! Výhody ktoré majú v škole sú diskriminácia voči ostatným žiakom a zvládnuť posledný rok prepadlíka vyššieho o hlavu, ktorý je otcom a zároveň žiakom siedmej triedy... Niekoľkokrát sa mi výhražne zastrájal ak ho nepustím z vyučovania, ničí rešpekt a disciplínu v triede, je reálnym ohrozením pre všetkých v škole, smrdí, fajčí aj v škole a polícia s ním nič neurobí... Každý nám "kafre" do procesu vyučovania a poriadku, ale nik nepomôže, ani rodič. Sama sa čudujem tomuto "učiteľskému stavu", že vôbec za tie peniaze ešte drží pokope."

"Katolicizmus, islamizácia, komunistická ideológia, je vlastne to isté. V podstate náboženstvo zasahujúce verejnosť v slobodnej vôli žiť po svojom, bez povier a obmedzujúcich zásahov v konaní. Už sme zažili a ešte zažijeme modlovyznávanie všeličoho a určite sa to hodí aj do proroctiev o "žltej rase" vládnúcej svetu... Nedá sa otvoriť svetu len na papieri, takže nevyhneme sa tomu vplyvu, ani ich manierom a mešitám."

- V mnohom som súhlasil a lepšie sa počúva ľudský hlas na živo, s výberom témy, ako nudné indiferentné monológy s odrhovačkami z rádia. Päťdesiat kilometrov s cudzím Slovákom, ktorý navyše dobre voňal a rozmýšľa nad životom podobne ako ja, bolo fajn. Vyložil som ju znovu na benzínke - mala ešte pred sebou tridsať kilometrov a bol by som ju ako prísediaceho ďalšiemu vodičovi v štafete doporučil...

Neviem, či som neporušil patričnú diskrétnosť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?