Stretnutia, rozchody, spomienky...

Autor: Pavol Štulajter | 25.12.2011 o 0:55 | (upravené 25.12.2011 o 1:00) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  995x

Niekedy prejdú týždne, mesiace a nestretnete "nikoho". Myslím nikoho, kto by stál za pozornosť, obdiv, alebo aspoň reč. Samé ľudské tiene, bytosti s "Da Vinciho kódom" hlboko utajeným vo svojej podstate, neprístupným len tak na počkanie...

Sedávala za strojom v linke, akoby sa bála jeho zneuctenia počas jej neprítomnosti. Aj prestávky obmedzila iba na potrebu a rýchle zjedenie krčmového obeda v podnikovej jedálni. Z vyššej sedačky pracovného nástroja, takto čiastočne krytá, pozorovala beh života v dielni. Pár krát sa nám stretli oči, nesklopila ich, usmiala sa trocha previnilo, pohodila žltou hrivou vo vrkoči a zamestnala ruky, akože: "...ide o bežnú náhodu...". Vždy to takto končilo, hoci niekoľko krát za smenu.

Mala nádherný úsmev, i keď býval krajší s pôvodným, ale vlastným, trocha kazovým zubom. Voňala ako bohyňa, hoci medzi desiatkami podobných, nekričal sexappeal do priestoru. Na dlhánskych nočných, sme sa počas práce poznávali tromi zmyslami - čuch, sluch a zrak... V tridsiatke mala dávno prekonaný adolescentný vzdor doma a v škole, množstvo viac - menej šťastne prežitých diskoték s fetom a alkoholom, končiacich sexom na tvrdo... Pracovala ako servírka vo večernom bare, predavačka, malej káblovke, nezamestnaná... Všetky skúsenosti pretavené do poučení, prebudenia a zodpovedného prístupu k životu v budúcnosti... Výnimočná inteligencia, empatia, noblesa... Teraz v očakávaní svatby, šťastná s vyvoleným, plánmi do života s rodinou v láske a pôžičkou na dom.

Kríza, následná recesia, pepúšťanie v podniku a jeho zavretie. Nezamestnanosť a stres v šťastnom páre, končiaci rozchodom z neistoty do budúcna. Ešte že nie sú deti... Zostali priatelia, veď sú z jednej dediny.

Zostali mi na ňu krásne spomienky - zo stretnutia výnimočného dievčaťa. Možno zas pošle pozdrav k sviatkom, ako vždy a možno má zas všetko to, čo je obsahom našich sviatočných prianí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?