Stretnutia, rozchody, spomienky...

Autor: Pavol Štulajter | 25.12.2011 o 0:55 | (upravené 25.12.2011 o 1:00) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  993x

Niekedy prejdú týždne, mesiace a nestretnete "nikoho". Myslím nikoho, kto by stál za pozornosť, obdiv, alebo aspoň reč. Samé ľudské tiene, bytosti s "Da Vinciho kódom" hlboko utajeným vo svojej podstate, neprístupným len tak na počkanie...

Sedávala za strojom v linke, akoby sa bála jeho zneuctenia počas jej neprítomnosti. Aj prestávky obmedzila iba na potrebu a rýchle zjedenie krčmového obeda v podnikovej jedálni. Z vyššej sedačky pracovného nástroja, takto čiastočne krytá, pozorovala beh života v dielni. Pár krát sa nám stretli oči, nesklopila ich, usmiala sa trocha previnilo, pohodila žltou hrivou vo vrkoči a zamestnala ruky, akože: "...ide o bežnú náhodu...". Vždy to takto končilo, hoci niekoľko krát za smenu.

Mala nádherný úsmev, i keď býval krajší s pôvodným, ale vlastným, trocha kazovým zubom. Voňala ako bohyňa, hoci medzi desiatkami podobných, nekričal sexappeal do priestoru. Na dlhánskych nočných, sme sa počas práce poznávali tromi zmyslami - čuch, sluch a zrak... V tridsiatke mala dávno prekonaný adolescentný vzdor doma a v škole, množstvo viac - menej šťastne prežitých diskoték s fetom a alkoholom, končiacich sexom na tvrdo... Pracovala ako servírka vo večernom bare, predavačka, malej káblovke, nezamestnaná... Všetky skúsenosti pretavené do poučení, prebudenia a zodpovedného prístupu k životu v budúcnosti... Výnimočná inteligencia, empatia, noblesa... Teraz v očakávaní svatby, šťastná s vyvoleným, plánmi do života s rodinou v láske a pôžičkou na dom.

Kríza, následná recesia, pepúšťanie v podniku a jeho zavretie. Nezamestnanosť a stres v šťastnom páre, končiaci rozchodom z neistoty do budúcna. Ešte že nie sú deti... Zostali priatelia, veď sú z jednej dediny.

Zostali mi na ňu krásne spomienky - zo stretnutia výnimočného dievčaťa. Možno zas pošle pozdrav k sviatkom, ako vždy a možno má zas všetko to, čo je obsahom našich sviatočných prianí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?