Žijem v štáte, kde...

Autor: Pavol Štulajter | 19.12.2011 o 21:03 | (upravené 20.12.2011 o 6:36) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  1149x

...ochranný systém je nefunkčný voči podvodom na daňových poplatníkoch a ich ťažko zarobených peniazoch. U úspor vložených do "podnikov", ktorým ministerstvá kľudne dovolia vzniknúť a "bačovať", v časti peňažných ústavov, nehovoriac o peniazoch v "pyramídovo - úrokových sporiteľniach" ticho podporovaných režimom, ale ani v peňažných dôchodkových fondoch a pod....

Žijeme tiež v štáte, kde verejné peniaze vláda venuje na revanš svojim politickým sponzorom, spriaznencom, či úradníci rovno svojim rodinám, bez opodstatnenia a po odhalení bez nápravy... Pričom pôžičkami zadlžujúci sa štát vôbec nerieši katastrofu verejných zdrojov !

...Neprejde ani jeden týždeň bez zverejneného prípadu korupcie, podvodu alebo krádeže v niektorom zo stoviek ministerských úradov, podnikov, mestských kás... Takmer bez vyvodenia osobných dôsledkov voči vinníkom !

...Kde politici klamú, osočujú sa navzájom, zamlčujú skutočnosti, ktoré by im priťažili v ich aj tak falošnej bezúhonnosti. Spájajú sa navzájom poza chrbát verejnosti v spoločných postupoch proti rušeniu osobných výhod poslancov, sudcov... Klamú vlastných voličov o tom ako sporia !

Žijeme tu bez dodržiavania ústavných práv občanov na bezpečný život, prácu, vzdelanie, starostlivosť v chorobe, dôstojnú starobu, všeobecné ľudské práva na štrajk, či iné prejavy nespokojnosti s politikou a riadením štátu exekutívou... Vraj iba pre dobro občana v novej totalite !

...V štátiku samoľúbej bábky na poste premiéra, urazenej hlasným prejavom nespokojných lekárov, ktorí by asi mali - tak ako vraj u nej - stratiť za to dôveru širokej verejnosti... To s tými platmi, sa máme nechať ošetriť a liečiť niekde u susedov za hranicami, ako ona ? Fakt je čas na kompletnú deratizáciu !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?