Recidíva predvolebného panoptika

Autor: Pavol Štulajter | 3.12.2011 o 10:10 | (upravené 4.12.2011 o 17:57) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  745x

Keď kritický realista vidí, ako je v štáte rozdelený "hodnotový prospech jednotlivca" za vykonanú prácu u profesií, je mu na "grc"! Tak napríklad: - jaloví poslanci verzus lekári, tzv. "celebrity" verzus lekári, nevzdelaní podnikatelia-podvodníci, verzus lekári, športovci verzus lekári, atď. Alebo iné "neporovnateľné profesie", či zárobkové skupiny, napr. byrokratickí úradníci a bankári, verzus lekári,... Báchorky o "poslaní", z poza "hradieb prepychu a hojnosti nad pomery", alebo apel na svedomie - čoby "maska hriešneho plytvania a spupnosti z materiálneho bohatstva", znejú ako demagógia.

Pre väčšinu z nás je jasnejšie nad slnko, že k výpovediam lekárov došlo jedine z dôvodu nastávajúcej hrozby ešte väčšej degradácie ich poslania, na úroveň bežných služieb - s k tomu adekvátnym platom... A následne absolútny únik štátnej správy od zodpovednosti za stav v zdravotníctve, veď u všetkých akcioviek tomu tak je !

Vedenie štátu už len drancuje svojich otrokov daňami a koľko sa dá, berie z nich pre seba a svojich verných... Zbavovanie sa zodpovenosti zvolencov za vzdelanie, zdravie a vôbec existenciu v starobe, je očividné. Systematicky stavia na žobrote, nazývanej blahosklonne - charita.

Doba a zároveň rozhodná sila prejavu vzdoru väčšiny lekárov, po situácii rozpadu vlády s následnými voľbami na jar 12´, je aj podľa mňa najúčinnejšia. Nech by sa k moci dostal ktorýkoľvek politický klan, profesia týmto iba získa...podľa demokratických zásad kapitálu určite ! Manipulácia verejnou mienkou cez médiá, je iba ospravedlňovanie ignorantstva vlády a neriešení požiadaviek lekárov... Najviac rešpektu získali neúplatní - tento druh sa už zdal byť vyhynutý...

Nechápem iba odborové združenia príbuzné, napojené na medicínu a tiež ďalšie pobité profesie, skupiny v spoločnosti, ako sú učitelia, železničiari, či drobní živnostníci, prečo sa nepridali ?! No a dôchodcovia... Podpora študentami, by bola tiež opodstatnená vzhľadom na zvyšujúcu sa dražobu voči väčšine rodín. Generálne organizovaný prejav nespokojnosti, by bol zreteľný obraz stavu v spoločnosti - vzor z vyspelej časti západnej európy, či USA, však zostal bez ozveny u nás - zatiaľ... Taký Island by nebol na zahodenie - ako postup i cieľ. Dotvorený zákonne jánošíkovskou axiómou - bohatým brať, chudobným dať...!

Blíži sa však úvod ďalšieho dejstva v budovaní kapitalizmu - voľby... Prekonateľná dilema pre mnohých, z falošného pocitu povinnosti (či práva...?!), komu dať hlas, aby z toho mali pre seba čo najviac. Ja ale viem, že ide hlavne o ponuky plné metastáz korupcie a falše súčasných strán, bez reálne plniacich programov z minulosti a k tomu - väčšina neosvedčených tvárí v čele. Žiadne hnutie s dvomi bodmi: a) vyvodenie osobnej zodpovednosti za doterajšie prešľapy počas vládnutia, b)zásadná zmena v daňovom systéme a prerozdeľovania verejných financií za účasti verejnosti a pre verejnosť...

V krajine, kde dočasná premiérka vyhlasuje  prevážanie akútne chorých za zaistený lekársky zásah, každý líder politickej strany prešiel dokázanými kauzami hodnými vysokého trestu - sám je maximálne hmotne zabezpečný a niekoľko generácií potomkov s ním v zbedačenej a už takmer bezcennej krajine,... pre nezabezpečený národ v starobe, neurobia ani len gesto ústretovosti zrušením odstupného! u končiacich poslancov, či akýchkoľvek dotácií  stranám a cirkvi, nezdania absolútne zisk u neslušne ryžujúcich z práce iných,...nepotrestané zlodejstvá mocipánov,...aktivita skupín narastá iba k likvidácii konkurencie, no dopady vládnutia následníkov sa nemenia,... nebadať úsilie o spoluprácu poslancov pre občana voliča, bez rešpektovania jeho potrieb a názoru,...tam môj hlas do urny nepôjde. Načo ?!

"Nebudem voliť nebudem, čo ma oderú na buben...!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?