Recidíva predvolebného panoptika

Autor: Pavol Štulajter | 3.12.2011 o 10:10 | (upravené 4.12.2011 o 17:57) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  743x

Keď kritický realista vidí, ako je v štáte rozdelený "hodnotový prospech jednotlivca" za vykonanú prácu u profesií, je mu na "grc"! Tak napríklad: - jaloví poslanci verzus lekári, tzv. "celebrity" verzus lekári, nevzdelaní podnikatelia-podvodníci, verzus lekári, športovci verzus lekári, atď. Alebo iné "neporovnateľné profesie", či zárobkové skupiny, napr. byrokratickí úradníci a bankári, verzus lekári,... Báchorky o "poslaní", z poza "hradieb prepychu a hojnosti nad pomery", alebo apel na svedomie - čoby "maska hriešneho plytvania a spupnosti z materiálneho bohatstva", znejú ako demagógia.

Pre väčšinu z nás je jasnejšie nad slnko, že k výpovediam lekárov došlo jedine z dôvodu nastávajúcej hrozby ešte väčšej degradácie ich poslania, na úroveň bežných služieb - s k tomu adekvátnym platom... A následne absolútny únik štátnej správy od zodpovednosti za stav v zdravotníctve, veď u všetkých akcioviek tomu tak je !

Vedenie štátu už len drancuje svojich otrokov daňami a koľko sa dá, berie z nich pre seba a svojich verných... Zbavovanie sa zodpovenosti zvolencov za vzdelanie, zdravie a vôbec existenciu v starobe, je očividné. Systematicky stavia na žobrote, nazývanej blahosklonne - charita.

Doba a zároveň rozhodná sila prejavu vzdoru väčšiny lekárov, po situácii rozpadu vlády s následnými voľbami na jar 12´, je aj podľa mňa najúčinnejšia. Nech by sa k moci dostal ktorýkoľvek politický klan, profesia týmto iba získa...podľa demokratických zásad kapitálu určite ! Manipulácia verejnou mienkou cez médiá, je iba ospravedlňovanie ignorantstva vlády a neriešení požiadaviek lekárov... Najviac rešpektu získali neúplatní - tento druh sa už zdal byť vyhynutý...

Nechápem iba odborové združenia príbuzné, napojené na medicínu a tiež ďalšie pobité profesie, skupiny v spoločnosti, ako sú učitelia, železničiari, či drobní živnostníci, prečo sa nepridali ?! No a dôchodcovia... Podpora študentami, by bola tiež opodstatnená vzhľadom na zvyšujúcu sa dražobu voči väčšine rodín. Generálne organizovaný prejav nespokojnosti, by bol zreteľný obraz stavu v spoločnosti - vzor z vyspelej časti západnej európy, či USA, však zostal bez ozveny u nás - zatiaľ... Taký Island by nebol na zahodenie - ako postup i cieľ. Dotvorený zákonne jánošíkovskou axiómou - bohatým brať, chudobným dať...!

Blíži sa však úvod ďalšieho dejstva v budovaní kapitalizmu - voľby... Prekonateľná dilema pre mnohých, z falošného pocitu povinnosti (či práva...?!), komu dať hlas, aby z toho mali pre seba čo najviac. Ja ale viem, že ide hlavne o ponuky plné metastáz korupcie a falše súčasných strán, bez reálne plniacich programov z minulosti a k tomu - väčšina neosvedčených tvárí v čele. Žiadne hnutie s dvomi bodmi: a) vyvodenie osobnej zodpovednosti za doterajšie prešľapy počas vládnutia, b)zásadná zmena v daňovom systéme a prerozdeľovania verejných financií za účasti verejnosti a pre verejnosť...

V krajine, kde dočasná premiérka vyhlasuje  prevážanie akútne chorých za zaistený lekársky zásah, každý líder politickej strany prešiel dokázanými kauzami hodnými vysokého trestu - sám je maximálne hmotne zabezpečný a niekoľko generácií potomkov s ním v zbedačenej a už takmer bezcennej krajine,... pre nezabezpečený národ v starobe, neurobia ani len gesto ústretovosti zrušením odstupného! u končiacich poslancov, či akýchkoľvek dotácií  stranám a cirkvi, nezdania absolútne zisk u neslušne ryžujúcich z práce iných,...nepotrestané zlodejstvá mocipánov,...aktivita skupín narastá iba k likvidácii konkurencie, no dopady vládnutia následníkov sa nemenia,... nebadať úsilie o spoluprácu poslancov pre občana voliča, bez rešpektovania jeho potrieb a názoru,...tam môj hlas do urny nepôjde. Načo ?!

"Nebudem voliť nebudem, čo ma oderú na buben...!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?