Neviditeľný recidivista

Autor: Pavol Štulajter | 30.3.2011 o 7:58 | (upravené 30.3.2011 o 14:48) Karma článku: 5,92 | Prečítané:  813x

 Keď v letných záhradných "kolóniách"- pýche majiteľov ružových záhonov, zeleniny i umeleckých stavieb terás a altánkov - šarapatia po nociach, obyčajne vinníka nenájdu..."neznámy páchateľ". Keď na svojom aute nájdete poškodené spätné zrkadlo, stierač, alebo šrám, ide určite o vandala, menom - "neznámy páchateľ".   

Po väčšine krádeží, lúpežných prepadov bánk, obchodných domov i bytov, ide takmer vždy o dopredu pripravené akcie podsvetia, s nezisteným duchom - zločincom, obvinenie vznesené..."páchateľ neznámy".

Aj u vrážd, hoci násobných, nedokáže inštitúcia na to stanovená, nájsť, dokázť a potrestať zodpovedných. Prípady končia na vrub - temných síl podsvetia..."páchateľ neznámy". Pápayovci a Sýkorovci nám nechýbajú...

Snáď najviac je v poslednej dobe nevyriešenej politicko-hospodárskej kriminality... Ide o "stratové" rozhodnutia vysokých štátnych úradníkov v tendroch, zákazkách, obstaraniach, s vyčíslením škôd, ale nedstatkom síl na trest imaginárneho zla, s..."neznámym páchateľom". Na jeho vrub pripísané gaunerstvá, sú vlastne ad acta prípady....bóóóže tam sa toho zmestí...

A tak aj teraz, tento nepolapiteľný zlosyn - "neznámy páchateľ"- dokázal "manipulovať účty" a aktíva, peniaze sú však "fuč!", zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne... Ide o nemalú čiastku - 50 miliónov eur. Tvrdenie, že sa to nedotkne pacientov, je riadna volovina... Veď ak vykážem lepší hospodársky výsledok, môžem a aj to urobím, zvýšiť platy, odmeny všetkého druhu, rozšafne dotovať lieky a uhrádzať zákroky lekárov v štýle "Las Vegas!"... Nákup drahých aut, zariadenia, "služobky - vallness", platby za zbytočnosti... Že toto nebudú cítiť klienti nášho zdravotníctva...???! Vraj naše - verejné financie... "Neznámy páchateľ už niekoľko rokov vovysokých funkciách!" 

Čierna diera, v ktorej miznú miliardové hodnoty národa, má konkrétne mená... "Recidivista v utajení" oznámil verejne niekoľko krát, že bude pokračovať a polícii to neuľahčí - veď väčšinou vie o koho ide !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?