Netrestané zlodejstvá našej demokracie

Autor: Pavol Štulajter | 18.3.2011 o 11:55 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1555x

Sociálne najslabší na celom svete, v každej demokracii, sú nútení pre zachovanie vlastnej existencie - života, siahať po praktikách v rozpore s platnými zákonmi... Prepady, krádeže, podvody, klamstvá a sľuby, ulievanie z povinností, vydieranie, dílerstvo, prostitúcia mladých... To všetko pre prežitie. Áno, po čase sa z nevyhnutnej potreby stáva zvyk a neskôr životný štýl. Čo keď práca je dnes "najblbší" spôsob získavania prostriedkov a navyše jej niet ani pre vzdelaných, po zenite, alebo bez praxe... A hľadať dlho, hľadať bez výsledku s posmechom, ponúkať sa ako dopredu odmietnutá "šlapka"... No uznajte, aj bezdomovec má svoju hranicu hrdosti. To už radšej sa nechať zavrieť za krádež, keď to "náhodou" nevyjde !

 Veru náhodou...  Neberie sa ohľad na deti, kriplov, slepcov, nevládnych ani starých nad hrobom, u každého sa nájde niečo na potiahnutie. Stačí niekedy príležitosť, zdivená potreba, ani núdzu nebadať...

 Celé spektrum skupín spoločnosti, kradne kde sa dá... V záhradách, lesoch, na poli, sú bežné denné TV-zábery, ako cigáni tlačia káry plné lupu ! Beztrestne, lebo nemajú z čoho škodu uhradiť, veď čo im vziať ?! V obchodoch, kostoloch a školách, sa označená minorita rozrastá o gádžov, väčšinou je škoda nízka, pokiaľ nedemolujú a mladistvým treba odpúšťať, tak sú netrestaní... V úradoch, na stavbách a v podnikoch, sa nedá dokázať neprichytenému a skúste bez svedkov a dôkazov volať našu políciu...! Hneď ste obvinený zo zavádzania, zneužívania a urážky ! A okruh nepotrestaných rastie...! 

 Pardon, tu sa fiktívna snehová guľa nepotrestaných, prestáva nabaľovať ! Niektorí vedúci podnikov totiž robia medvediu službu majiteľom tak, že trestajú celé skupiny podriadených, z okolia krádeže... Prirodzene nevinných, ale pre istotu... Niečo podobné sme zažili v Levároch, keď po krádeži lavičiek, zveráku z dielne a kalového čerpadla, plošne stiahli z platu všetkým koordinátorom, spolu asi päťnásobok škody. Následne denne kontrolovali pri odchode z práce každému tašku, či nepokračuje krádež ostatných lavičiek...?! Rasťo vtedy vyhlásil : "No čo, tak na čas prestaneme kradnúť ! Vyhodiť sa preto nedáme...!" 

 Tento druh krádeží, je už akoby prirodzená súčasť nátury, určite nie len u nás... A ruku na srdce, sebakriticky si musí väčšina z nás priznať malé extempore v tejto oblasti. "Ľudsky nevinný", no predsa tlačí na duši, ako neodpustený čin hanby... Našinec má vraj pri krádeži dvojnásobnú radosť, prvý krát keď sa mu podarí a druhý krát, keď doma zistí, načo sa dá kradnutá vec použiť... Úsmevná obhajoba.

 Ukradnuté kamióny plné tovaru, bagre, zbrane, či technológe, priemyselné vzory a umelecké predmety, sú radené medzi obtiažne, profesionálne, dopredu starostlivo organizované - podobne ako lúpeže bánk, či vlakové prepady... A dávno už neplatí ani staré socialistické, že : "Čo nie je privarené, alebo zabetónované...!" Len málo je takýchto krádeží objasnených a teda zostávajú netrestané tiež. Doba pokročila vo vývoji a inteligentné know how, je viac obdivované ako trestané... 

 Paradoxne vysoké umenie zlodejiny zásadne beztrestnej, je v kruhoch zbohatlíkov, stretávajúcich sa na verejných spoločenských akciách, na očiach všetkých. Doslova podporované okrádanie celej spoločnosti elitami, bankomafiou a systémom vládnúcom v štáte, navyše potvrdené zákonmi, vyhláškami a zmluvami - je o iných miliónoch ! Myslím na neadekvátne platy, neopodstatnené odmeny a benefity, briliantové odstupné, štátne zákazky ako odplata a vďačnosť politických mafií, únik daní a odvodov, odpusky nedobytných pohľadávok štátom, privatizácie za päták... Ticho prehliadajúce krádeže nebankovkami a pyramídovými hrami, dávajú aktérov do jedného - navoňaného gangsterského vreca - "Tabu, netrestať !"

Kde je polícia a súdy ?! Eliminujú smiešne prípady drobných prehreškov...! Sami netečnosťou, provokujú vziať spravodlivosť do vlastných rúk a niečo vykonať. Ako v Tunisku, Egypte, Líbii...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?