Netrestané zlodejstvá našej demokracie

Autor: Pavol Štulajter | 18.3.2011 o 11:55 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1555x

Sociálne najslabší na celom svete, v každej demokracii, sú nútení pre zachovanie vlastnej existencie - života, siahať po praktikách v rozpore s platnými zákonmi... Prepady, krádeže, podvody, klamstvá a sľuby, ulievanie z povinností, vydieranie, dílerstvo, prostitúcia mladých... To všetko pre prežitie. Áno, po čase sa z nevyhnutnej potreby stáva zvyk a neskôr životný štýl. Čo keď práca je dnes "najblbší" spôsob získavania prostriedkov a navyše jej niet ani pre vzdelaných, po zenite, alebo bez praxe... A hľadať dlho, hľadať bez výsledku s posmechom, ponúkať sa ako dopredu odmietnutá "šlapka"... No uznajte, aj bezdomovec má svoju hranicu hrdosti. To už radšej sa nechať zavrieť za krádež, keď to "náhodou" nevyjde !

 Veru náhodou...  Neberie sa ohľad na deti, kriplov, slepcov, nevládnych ani starých nad hrobom, u každého sa nájde niečo na potiahnutie. Stačí niekedy príležitosť, zdivená potreba, ani núdzu nebadať...

 Celé spektrum skupín spoločnosti, kradne kde sa dá... V záhradách, lesoch, na poli, sú bežné denné TV-zábery, ako cigáni tlačia káry plné lupu ! Beztrestne, lebo nemajú z čoho škodu uhradiť, veď čo im vziať ?! V obchodoch, kostoloch a školách, sa označená minorita rozrastá o gádžov, väčšinou je škoda nízka, pokiaľ nedemolujú a mladistvým treba odpúšťať, tak sú netrestaní... V úradoch, na stavbách a v podnikoch, sa nedá dokázať neprichytenému a skúste bez svedkov a dôkazov volať našu políciu...! Hneď ste obvinený zo zavádzania, zneužívania a urážky ! A okruh nepotrestaných rastie...! 

 Pardon, tu sa fiktívna snehová guľa nepotrestaných, prestáva nabaľovať ! Niektorí vedúci podnikov totiž robia medvediu službu majiteľom tak, že trestajú celé skupiny podriadených, z okolia krádeže... Prirodzene nevinných, ale pre istotu... Niečo podobné sme zažili v Levároch, keď po krádeži lavičiek, zveráku z dielne a kalového čerpadla, plošne stiahli z platu všetkým koordinátorom, spolu asi päťnásobok škody. Následne denne kontrolovali pri odchode z práce každému tašku, či nepokračuje krádež ostatných lavičiek...?! Rasťo vtedy vyhlásil : "No čo, tak na čas prestaneme kradnúť ! Vyhodiť sa preto nedáme...!" 

 Tento druh krádeží, je už akoby prirodzená súčasť nátury, určite nie len u nás... A ruku na srdce, sebakriticky si musí väčšina z nás priznať malé extempore v tejto oblasti. "Ľudsky nevinný", no predsa tlačí na duši, ako neodpustený čin hanby... Našinec má vraj pri krádeži dvojnásobnú radosť, prvý krát keď sa mu podarí a druhý krát, keď doma zistí, načo sa dá kradnutá vec použiť... Úsmevná obhajoba.

 Ukradnuté kamióny plné tovaru, bagre, zbrane, či technológe, priemyselné vzory a umelecké predmety, sú radené medzi obtiažne, profesionálne, dopredu starostlivo organizované - podobne ako lúpeže bánk, či vlakové prepady... A dávno už neplatí ani staré socialistické, že : "Čo nie je privarené, alebo zabetónované...!" Len málo je takýchto krádeží objasnených a teda zostávajú netrestané tiež. Doba pokročila vo vývoji a inteligentné know how, je viac obdivované ako trestané... 

 Paradoxne vysoké umenie zlodejiny zásadne beztrestnej, je v kruhoch zbohatlíkov, stretávajúcich sa na verejných spoločenských akciách, na očiach všetkých. Doslova podporované okrádanie celej spoločnosti elitami, bankomafiou a systémom vládnúcom v štáte, navyše potvrdené zákonmi, vyhláškami a zmluvami - je o iných miliónoch ! Myslím na neadekvátne platy, neopodstatnené odmeny a benefity, briliantové odstupné, štátne zákazky ako odplata a vďačnosť politických mafií, únik daní a odvodov, odpusky nedobytných pohľadávok štátom, privatizácie za päták... Ticho prehliadajúce krádeže nebankovkami a pyramídovými hrami, dávajú aktérov do jedného - navoňaného gangsterského vreca - "Tabu, netrestať !"

Kde je polícia a súdy ?! Eliminujú smiešne prípady drobných prehreškov...! Sami netečnosťou, provokujú vziať spravodlivosť do vlastných rúk a niečo vykonať. Ako v Tunisku, Egypte, Líbii...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?