Častuška

Autor: Pavol Štulajter | 17.3.2011 o 11:58 | (upravené 17.3.2011 o 12:30) Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1383x

Mám manželku "seriálovú romantičku"... Nie je to bohviečo s jedným TV. A tak som občas nútený v pohodlí večera, zdieľať tento žáner s ňou. Jednu, "kraľujúcu" pod názvom: "Štefka...", sa pokúsim podať, prerozprávať mojim videním... 

Kde bolo, no predsa na východe, v krajine zvanej "Peleší", žila bola raz statná devucha - Dora. Snaživá bola, to hej, nuž svojou pracovitosťou sa pomaly zaradila medzi vyššiu sociálnu vrstvu "bojarov". Postavila si spolu s manželom Vraňom Rokerom nádhernú kúriu, kde naznášala zo spoločných výletov a ťažení, množstvo suvenírov, pozlátených sošiek a kalichov, diel z mramoru, obrazov veľkosti dvier a okien, v pozlátených gíčových, hodnotných rámoch. Ideálny "Barrandov"... Pretože nemali spolu deti, svoju zvyšnú lásku delili Vraňo produkcii surrealistického rocku, Dora štvornohým miláčikom, psom... Často bývali na "Peleší" spoločenské podujatia spriaznených hopmanažérov, pseudoumelcov a zástancov anarchizmu v prejavoch života.

Raz, keď už dlhšie nepocítili vzrušenie z každodennej intelektuálnej činnosti, driemajúca, no čulá aktivita Dory dostať peniaz aj od Škóta, zrazu nadobudla jasné kontúry... Projekt zanedlho uzrel svetlo sveta a tak ako to už mala odskúšané v minulosti, s vervou jej vlastnou, naplno odovzdala svoje neherecké, no priam "rozďavené" schopnoti tvorcom komerčnej, medzinárodnej TV, s podmienkou vytvoriť protagonistku seriálu...

Aj názov "Štefka...", bol jej nápad, začo jej "gáža" vo viacdielnom paškvile, narástla takmer na úroveň riaditeľky verejnoprávnej RTVS, s mesačnou odmenou. Potom to už išlo rýchlo, výberové castingy mladých mužov a diev, s cieľovou zazmluvnenou prácou, tak do roka a do dňa, v prípade efektného a bezohľadého "odfajčenia" ostatných, v procese dehonestácie konkurentov a riťolezecva "predátorke"... Vznikol spontánne akčný program, s jediným balastným prvkom - pípaním miesto vypadnutých slov protagonistky... Vraj, aby nábožne založených divákov nešokovali moderné "in"- výrazy súčasnej "smotánky".

Navzdory tvrdej cenzúy, v poslednom diele nebolo možné vynechať identifikačný volací znak "Vagín.1, 2, atď.", používaný vo vysielačkách dievčenského družstva pri SIS informáciách. A tak perspektívny veliteľ v osobe jedinej vzdelanej, ale nedocenenej zástupkyne a adeptke na titul miss, musel v tvrdom "rozstrele" vypadnúť aj zato, že sa zúčastnil na paródii veľkej Dory v scénke... Zostala nakoniec mladšia, so "zneužitými tangáčmi" chlapíkom z konkurenčného družstva a podobou Dory, slovenskej národnosti... Hosana !

Ďalší diel už pozerať nemienim !

Paródia, s milnou predstavou reality...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?