Komu zvonia do hrobu

Autor: Pavol Štulajter | 8.3.2011 o 8:38 | (upravené 8.3.2011 o 13:35) Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1160x

Peripetie pri tvorbe, zákonnej podobe a schvaľovaní zákona o preukazovaní pôvodu majetku, skončili jeho prijatím ešte "za Fica", s platnosťou od januára tohoto roku. V súčasnosti, podľa vyhlásenia GP, sa objavili udania na viaceré osoby, celkom 30, z čoho dvaja sú vysokopostavení politici - Ivan Mikloš a Ján Slota. "Žiadostivo" sa očakáva v národe, zverejnenie o začatí konania finančnej polície aj voči Vladimírovi Mečiarovi... Priznám, potešenie i keď suchého oznamu a nádej vo vysvetlenie, ako sa dá dostať k nehoráznemu bohatstvu jednotlivcov u nás, rozozvučí vo väčšine ľudí už riadne "zhrdzavenú strunu" !

Veď ako sa dá rozumne, hoci s prihliadnutím na nerozumné a deravé zákony, vysvetliť nemorálny stav rozdielnosti v bohatstve, len niekoľko rokov po prevrate politického systému so spoločnými výrobnými prostriedkami a kapitálovým vlastníctvom v štáte ? Nemorálny stav - iba čiastočne vystihuje charakteristiku prepychového života "tisícky", zväčša veriacich podnikateľov, maklérov, finančníkov, umelcov, politikov, či - mafiánov... Alebo sa dá hovoriť iba, o mafiánoch ?!

Profesné vrstvenie v spoločnosti, nedáva odpoveď na vysvetlenie priepasti vo vlastníctve majetku. Ani vzdelanostná úroveň nie. Dedičstvom získané hodnoty, vrátenie podnikov súkromným vlastníkom, odškodnenie za protiprávne znárodnenie a postihy, to všetko je zlomok z disponibilného národného bohatstva v štáte do prevratu 89´.

Spustila to "privatizácia". Bezohľadná nenažranosť, podporovaná volenými potentátmi, tiež všemožne, no hlavne ideologicky - zahraničnými bielimi goliermi, sa prejavila ako prirodzený jav pri rabovačke ! Keď k tomu pridáme nezáujem väčšiny zákonodarcov o vynútenie právnosti a čitateľnosti tohoto "aktu" rozkrádania (vlastne to ani nešlo - rozpor !). Kolonizačný proces západu, potom hravo dokončil začaté. Ešte dnes doznieva zbavovanie sa všetkého hodnotného z národného majetku, ako posledné - "hody hyen"....

A slovenská buržoázia je na svete, chorá, žobrajúca chudoba tiež a s ňou kriminalita v malom, často z núdze. Z piedestálu nedotknuteľnosti, to riešia tí, ktorí kradli vo veľkom ! Paradox, ktorý by mohol byť pochovaný začínajúcim procesom realizovaným nestranne, spravodlivo, nekompromisne ! Ak však bude trvať dlho, čas vytvorí mimikri, ako u Májskeho, Možiša a mnohých ďalších, s ktorými to polícia so súdmi robí, ako rybár na pretekoch...Koho chytí - toho pustí ! Body sa počítajú ?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?