Komu zvonia do hrobu

Autor: Pavol Štulajter | 8.3.2011 o 8:38 | (upravené 8.3.2011 o 13:35) Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1155x

Peripetie pri tvorbe, zákonnej podobe a schvaľovaní zákona o preukazovaní pôvodu majetku, skončili jeho prijatím ešte "za Fica", s platnosťou od januára tohoto roku. V súčasnosti, podľa vyhlásenia GP, sa objavili udania na viaceré osoby, celkom 30, z čoho dvaja sú vysokopostavení politici - Ivan Mikloš a Ján Slota. "Žiadostivo" sa očakáva v národe, zverejnenie o začatí konania finančnej polície aj voči Vladimírovi Mečiarovi... Priznám, potešenie i keď suchého oznamu a nádej vo vysvetlenie, ako sa dá dostať k nehoráznemu bohatstvu jednotlivcov u nás, rozozvučí vo väčšine ľudí už riadne "zhrdzavenú strunu" !

Veď ako sa dá rozumne, hoci s prihliadnutím na nerozumné a deravé zákony, vysvetliť nemorálny stav rozdielnosti v bohatstve, len niekoľko rokov po prevrate politického systému so spoločnými výrobnými prostriedkami a kapitálovým vlastníctvom v štáte ? Nemorálny stav - iba čiastočne vystihuje charakteristiku prepychového života "tisícky", zväčša veriacich podnikateľov, maklérov, finančníkov, umelcov, politikov, či - mafiánov... Alebo sa dá hovoriť iba, o mafiánoch ?!

Profesné vrstvenie v spoločnosti, nedáva odpoveď na vysvetlenie priepasti vo vlastníctve majetku. Ani vzdelanostná úroveň nie. Dedičstvom získané hodnoty, vrátenie podnikov súkromným vlastníkom, odškodnenie za protiprávne znárodnenie a postihy, to všetko je zlomok z disponibilného národného bohatstva v štáte do prevratu 89´.

Spustila to "privatizácia". Bezohľadná nenažranosť, podporovaná volenými potentátmi, tiež všemožne, no hlavne ideologicky - zahraničnými bielimi goliermi, sa prejavila ako prirodzený jav pri rabovačke ! Keď k tomu pridáme nezáujem väčšiny zákonodarcov o vynútenie právnosti a čitateľnosti tohoto "aktu" rozkrádania (vlastne to ani nešlo - rozpor !). Kolonizačný proces západu, potom hravo dokončil začaté. Ešte dnes doznieva zbavovanie sa všetkého hodnotného z národného majetku, ako posledné - "hody hyen"....

A slovenská buržoázia je na svete, chorá, žobrajúca chudoba tiež a s ňou kriminalita v malom, často z núdze. Z piedestálu nedotknuteľnosti, to riešia tí, ktorí kradli vo veľkom ! Paradox, ktorý by mohol byť pochovaný začínajúcim procesom realizovaným nestranne, spravodlivo, nekompromisne ! Ak však bude trvať dlho, čas vytvorí mimikri, ako u Májskeho, Možiša a mnohých ďalších, s ktorými to polícia so súdmi robí, ako rybár na pretekoch...Koho chytí - toho pustí ! Body sa počítajú ?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?