Zbojník je národný hrdina, ale zlodej majetku národa - špina !

Autor: Pavol Štulajter | 18.2.2012 o 17:21 | (upravené 18.2.2012 o 17:28) Karma článku: 12,62 | Prečítané:  1810x

Obaja z nadpisu sa usilujú o krádež. V prvom prípade zbojník usiluje o súkromný majetok vyžraného boháča, ktorý nazdieral na chudobe a užíva si ho sám v prepychu. Automaticky ho považujeme za kladného hrdinu, najmä na plátne kina, ale i v živote plnom neprávosti. Tí feudálni, sa o lup ktorý nedokázali "stroviť", delili s bedármi, vrstvou z ktorej pochádzali. Pravdaže, zväčša si to na revanš poddaní znovu "odskákali" - na panskom. Tí novodobí, ako napr. v "Dannyho jedenástke", tiež získavajú sympatie všetkých, hoci sa už s nikým o "zisk" nedelia. Každý z nás im drží pri ťažkostiach palce a schvaľuje aj trebárs zabitie protivníka. Čudná morálka, hoci ambicióznym ukazujú cestu...

Keď sa ma ironicky pýtal Jano v čase "socialistického blahobytu", či viem, kto sú naši najväčší zbojníci, ja že nie, odpoveď od neho znela : "Jánošík, Pirošík a Ota Šik". Väčšinu určite napadne, kam, ku ktorým menám súčasnosti vedie pokrvné príbuzenstvo našich zbojníckych velikánov histórie ? Zasa politické elity, oni sa totiž inak ani nevedia uživiť... Irelevantné ?

Toto všetko mi prebehlo hlavou, na Ficovo Jánošíkovské zvolanie :"...budeme brať peniaze tam, kde sú - u bohatých - banky, prosperujúce podniky,  prepychové tovary, vysoké zárobky. Nie u najslabšej vrstvy, kde rodina s deťmi má problém vyžiť z mesačného príjmu 280 € dva týždne...". Jeho vystúpenie k národu, na prvý pohľad zaháňa do jeho košiara početnú skupinu zotročených voličov, ktorá už v predstavách vidí lacnejšie potraviny, energiu... Čiastočne mu musia dať za pravdu, veď od nich by veru zbytočne niečo driapal navyše - sú už takmer s holým zadkom !

Vo vyhlásení predsedu Smeru chýba, kde budú tie peniaze od bohatých dávať - na čo pôjdu, pre zlepšenie života žobrákov ?! U Jánošíka to bolo jasné, čo neprepili, dali chudobe... Tiež, či zaručí, aby si to - ako za Jánošíka - nevypili zasa všetko tí chudobní, lebo ziskov sa nevzdá nielen politik, ale ani Ficov kamarát z banky a podnikateľ...

No a nakoniec, všetci stojaci dnes vo vedení politických strán, ako najväčší revolucionári na barikáde so zástavou v rukách a zaručeným riešením recesie v spoločnosti, patria dokázateľne k likvidátorom spoločného, národného majetku. Nášho imania. Tak ku komu patria a na čo sa chystajú po ďalších predražených voľbách za naše peniaze ?!

K národným hrdinom určite nie !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?