Horúca kaša je problém, alebo - chce to radikálne riešenie...

Autor: Pavol Štulajter | 8.2.2012 o 21:26 | (upravené 15.2.2012 o 17:58) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  666x

Dnes úplne bežný obrázok z ulíc miest... Na hrubo namrznutý ľad na chodníku, či ceste, po okraji lemovaný pol metrovým mantinelom nahrnutého snehu. Husto, na žlto označkované psami... Ľudia sa podstatne kratším, "kĺzavým" krokom, presúvajú po ulici za povinnosťami, za nákupmi a vybavovačkami po úradoch. Takých - na prechádzke, stretneš sotva. Obuv je viacmenej prispôsobená ľadovým dňom, ale nájdu sa aj odvážne dámy na "vysokých". To je potom "predstavenie"...!

Stretnete hlúčik detí klbčiacich sa na ceste zo školy, ktorým pády nerobia problém. Niekedy sa sami do nich nútia... Zábava !

Serióznejšie páry zavesené do seba "perpazuch", už pozornejšie vyberajú smer na klzkom povrchu s množstvom jám. Ruky sú v pohotovosti, ak by niečo... Živo si navzájom radia, kadiaľ to bude najbezpečnejšie - bez pádu...

Babky, niektoré o palici, v hlbokom predklone, radšej obchádzajú zradné stúpania z cesty na chodník a častejšie utierajú slziace oči a mokrý nos... Cez zahmlievané okuliare, niekedy ani netušia, ako skončí najbližší krok na kĺzačke.

Pešia zóna iba málokde prispôsobená pre peších. Veď kto by v takom mraze dnes s oceľovým ohrablom driapal chodník, solil, alebo inak sprístupňoval drotuár obyčajným chodcom ?! Nezamestnaných a na sociálke nebudeme v gorilých časoch dráždiť. Veď, čo ak sa ešte viac naserú...?!

Popri výkladoch, na vyhladenom povrchu s množstvom kopčekov a jamiek, sťa by na vetrom sčerenej hladine jazera, prechádzajú dvaja junáci. Majú oblečené slušivé uniformy mestskej polície, teplé doplnky zaisťujú výdrž v nepohode. Driečne postavy tridsiatnikov s výškou hradnej stráže, podchvíľou balansujú na zradnom povrchu. Komentujú so smiechom svoje reflexívne gestá na udržanie rovnováhy. Okolie si nemajú kedy všímať - idú na čaj, do tepla, na oddych pri ich namáhavej práci za biedny plat...

Nikoho ani nenapadne, prečo títo vymakanci, cestou nenavštevujú obchody a firmy povinné starať sa o schodnosť priľahlých chodníkov, neudeľujú pokuty, alebo sami nevezmú lopaty a nečistia...! Veď táto "výpalníctvu" podobná povinnosť, by mala byť prirodzená pre ich posty ! Vyzerajú síce bombovo, ale zbytočne - asi nedostali príkaz rozmýšľať...

A tak ďalšie zo záväzných nariadení miest, podobne ako dohľad nad znečisťovaním psíčkármi, je na figu !

Hlavne starší, dávajte si pozor, aby ste k volebným urnám došli na svojich...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?