Žijem v štáte, kde...

Autor: Pavol Štulajter | 19.12.2011 o 21:03 | (upravené 20.12.2011 o 6:36) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  1140x

...ochranný systém je nefunkčný voči podvodom na daňových poplatníkoch a ich ťažko zarobených peniazoch. U úspor vložených do "podnikov", ktorým ministerstvá kľudne dovolia vzniknúť a "bačovať", v časti peňažných ústavov, nehovoriac o peniazoch v "pyramídovo - úrokových sporiteľniach" ticho podporovaných režimom, ale ani v peňažných dôchodkových fondoch a pod....

Žijeme tiež v štáte, kde verejné peniaze vláda venuje na revanš svojim politickým sponzorom, spriaznencom, či úradníci rovno svojim rodinám, bez opodstatnenia a po odhalení bez nápravy... Pričom pôžičkami zadlžujúci sa štát vôbec nerieši katastrofu verejných zdrojov !

...Neprejde ani jeden týždeň bez zverejneného prípadu korupcie, podvodu alebo krádeže v niektorom zo stoviek ministerských úradov, podnikov, mestských kás... Takmer bez vyvodenia osobných dôsledkov voči vinníkom !

...Kde politici klamú, osočujú sa navzájom, zamlčujú skutočnosti, ktoré by im priťažili v ich aj tak falošnej bezúhonnosti. Spájajú sa navzájom poza chrbát verejnosti v spoločných postupoch proti rušeniu osobných výhod poslancov, sudcov... Klamú vlastných voličov o tom ako sporia !

Žijeme tu bez dodržiavania ústavných práv občanov na bezpečný život, prácu, vzdelanie, starostlivosť v chorobe, dôstojnú starobu, všeobecné ľudské práva na štrajk, či iné prejavy nespokojnosti s politikou a riadením štátu exekutívou... Vraj iba pre dobro občana v novej totalite !

...V štátiku samoľúbej bábky na poste premiéra, urazenej hlasným prejavom nespokojných lekárov, ktorí by asi mali - tak ako vraj u nej - stratiť za to dôveru širokej verejnosti... To s tými platmi, sa máme nechať ošetriť a liečiť niekde u susedov za hranicami, ako ona ? Fakt je čas na kompletnú deratizáciu !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?