Podarí sa vyhrať Nemcom tretiu svetovú...?

Autor: Pavol Štulajter | 6.12.2011 o 22:03 | (upravené 6.12.2011 o 23:40) Karma článku: 5,04 | Prečítané:  1182x

Ale áno, Nemecko rozpútalo najprv I. svetovú vojnu a po porážke neuspelo ani v II.- hej. Dopady riešil celý svet vždy niekoľko desaťročí po ukončení... Obete na ľudských životoch, pokazené vzťahy medzi tými čo prežili, dlhoročná nenávisť voči národu, materiálny rozvrat vôbec. Všetko postupne vymazal čas, nový výklad dejín a honba potomkov po živote v prepychu. To, čo sa v nedávnej histórii nepodarilo Nemcom a jeho spojencom zbraňami a surovou silou - reálna nadvláda nad národmi v Európe, či svetom - o to sa pokúsili ekonomickými pákami.

Dôvody vzniku a postupného rozvoja EÚ na kapitálových základoch, ako ekonomickej a vojenskej protiváhy východnému bloku, vyhovuje najimä jednému z víťazov II. svetovej vojny - USA. Ani bundeswehr im nevadí...

No čo... Zasa to Germáni potiahli dosť ďaleko. Zdá sa, že zo spojencami - my znovu s nimi - sú už v celej Európe, časti Afriky, Ázie. Mašinéria k duhu hegemóna zanecháva za sebou značné obete, ako pri každej svetovej, no stále silnie cez banky, nadnárodné spoločnosti, firmy. Len dočasne sem tam prehráva bitku o štátne hrozienko,v prospech "miestnych partizánov", aby sa nasledovne zmocnila absolútneho vplyvu v štáte samotnom... V pozadí asi s najsilnejším samovládcom sveta z poza oceánu, rieši nespokojnosť menšín na všetkých kontinentoch - najradšej kapitálom, ihneď po vybúrení sa "Veľkého brata - agresora", vlastniaceho superpernamentku oficiálnosti z OSN.

Dnes ťažko prorokovať, či Maastrichtsko - Rímske spoločenstvá, po defraudácii verejných zdrojov asi komplet u všetkých únionistov, prehrali iba bitku o spoločnú menu, alebo sa dostali do područia žltého národa spoza veľkého múru... Tajná zbraň Nemecka - jediné totalitné vedenie ťaženia - by mohli načas úplnú kapituláciu oddialiť.

Mne sa to však javí jednoznačne zasa ako porážka..., keď nie pozostalí po obetiach rozpínavosti kapitálu, tak nerovnovážny stav v prírode, ukončí "...tretiu svetovú ekonomickú" !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?