Neviditeľný recidivista

Autor: Pavol Štulajter | 30.3.2011 o 7:58 | (upravené 30.3.2011 o 14:48) Karma článku: 5,92 | Prečítané:  796x

 Keď v letných záhradných "kolóniách"- pýche majiteľov ružových záhonov, zeleniny i umeleckých stavieb terás a altánkov - šarapatia po nociach, obyčajne vinníka nenájdu..."neznámy páchateľ". Keď na svojom aute nájdete poškodené spätné zrkadlo, stierač, alebo šrám, ide určite o vandala, menom - "neznámy páchateľ".   

Po väčšine krádeží, lúpežných prepadov bánk, obchodných domov i bytov, ide takmer vždy o dopredu pripravené akcie podsvetia, s nezisteným duchom - zločincom, obvinenie vznesené..."páchateľ neznámy".

Aj u vrážd, hoci násobných, nedokáže inštitúcia na to stanovená, nájsť, dokázť a potrestať zodpovedných. Prípady končia na vrub - temných síl podsvetia..."páchateľ neznámy". Pápayovci a Sýkorovci nám nechýbajú...

Snáď najviac je v poslednej dobe nevyriešenej politicko-hospodárskej kriminality... Ide o "stratové" rozhodnutia vysokých štátnych úradníkov v tendroch, zákazkách, obstaraniach, s vyčíslením škôd, ale nedstatkom síl na trest imaginárneho zla, s..."neznámym páchateľom". Na jeho vrub pripísané gaunerstvá, sú vlastne ad acta prípady....bóóóže tam sa toho zmestí...

A tak aj teraz, tento nepolapiteľný zlosyn - "neznámy páchateľ"- dokázal "manipulovať účty" a aktíva, peniaze sú však "fuč!", zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne... Ide o nemalú čiastku - 50 miliónov eur. Tvrdenie, že sa to nedotkne pacientov, je riadna volovina... Veď ak vykážem lepší hospodársky výsledok, môžem a aj to urobím, zvýšiť platy, odmeny všetkého druhu, rozšafne dotovať lieky a uhrádzať zákroky lekárov v štýle "Las Vegas!"... Nákup drahých aut, zariadenia, "služobky - vallness", platby za zbytočnosti... Že toto nebudú cítiť klienti nášho zdravotníctva...???! Vraj naše - verejné financie... "Neznámy páchateľ už niekoľko rokov vovysokých funkciách!" 

Čierna diera, v ktorej miznú miliardové hodnoty národa, má konkrétne mená... "Recidivista v utajení" oznámil verejne niekoľko krát, že bude pokračovať a polícii to neuľahčí - veď väčšinou vie o koho ide !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?