"Agentúra JPP" - za čím sa ženieme

Autor: Pavol Štulajter | 9.2.2011 o 10:18 | (upravené 9.2.2011 o 14:17) Karma článku: 4,80 | Prečítané:  842x

Vraj, preto je teraz svet taký uponáhľaný, lebo chýba istota práce, je vysoké nájomné, ceny bytov či domov stále dosahujú desaťročné zárobky v čistom, je spochybnená opora zdravia vo funkčnosti nemocníc a lekároch iba za zdravotné odvody, sú prehnané ceny potravín v pomere k príjmom... Každý v našej spoločnosti preto venuje najviac času vymýšľaniu, ako získať finančné prostriedky a vzápätí nápad čo najskôr realizovať. Ešte pred striehnucou konkurenciou... Musí k tomu využívať rýchle autá, lietadlá, mobily, operácie, informácie, internet... Vraj ! 

No čo, je preukazná pravda, ešte pamätám, že práce bolo voľakedy pre každého dosť a nestalo sa, žeby za ňu nedostali zaplatené ?! Verili sme, že práca nie je zajac, neutečie... Dnes to neplatí, pokiaľ len sám nezamestnávate...!

Nájomné za pár korún, nebolo populárne, veď väščina mala svoj byt a za pomoci nenávratnej pôžičky, sa dal postaviť do troch rokov svojpomocne dom... Novomanželskou pôžičkou, nebolo ťažké ho skromne zariadiť a žiť si svoj nezávislý život v rodine ! Je preukazná pravda, že ak ste šli na operáciu, nemuseli ste vykradnúť banku, ani stavať pozlátený dôchodkový pilier, podopierajúci súkromnú sociálku, ktorý, ako sa zdá, nutný zo zákona, bude ako jediný zdroj obživy na staré kolená... Ak len nebačujete a nedojíte vďačné slovenské ovečky z posledného mlieka sám... Nejde o žalospev, vraví sa, dáko bolo, dáko bude - len čo tie sľuby, čo súčasná realita v EÚ a čo denné vyhrážky vlády v sociálnej oblasti...?!

To je preukazná pravda ! Nie, "...jedna pani povedala..." Kedysi ten stav vyhovoval síce len 80% ľudí v spoločnosti, no museli ste byť zosobášení - kvôli novomanželskej, ale povedzte, nebrali by to aj dnes niektorí mladí ?

Ja, tým so zmyslom pre humor hovorím, že : "... šialenú rýchlosť pokroku na západe, obmedzoval u nás - alkohol, Berlínsky múr a železná opona..." 

Vtedy totiž, alkohol v krvi bol žandárom kvalifikovaný, ako poľahčujúca okolnosť, lebo spomaľoval...! Múr bránil úteku na západ, hlavne neschopným presadiť sa v socializme a tak brzdili vývoj u nás. Teraz niektorí, čo sa im predsa podarilo emigrovať, dávajú domasedom zabrať, hoci ich nie je ani 10% s rodinami ! Imaginárna železná opona, hrala v hibernácii spoločnosti tiež dôležitú rolu. Utajovala, v čom bol prehnitý kapitalizmus lepší, ako čerstvý ruský socializmus. Za oponu nebolo dobre vidieť, až keď začala hrdzavieť v 68´, to ju nepomohli  zachrániť ani ruskí vojaci a postupne ju sami likvidovali do zberu dejín... Dlho im to trvalo a nás hamovalo...!

Agentúra JPP pochybuje, či posadnutosť, s akou sme predbiehali okolité štáty v prieniku do EÚ, nie je skôr diskvalifikáciou a neskončí slzami porážky... Vraj nič nepomôže znížiť momentálnu rýchlosť, teraz už voľného pádu životnej úrovne u väčšiny obyvateľov. Vraj, platíme za spomalenú minulosť, keď bolo dobre všetkým, nielen... Vraj, nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie a "dávna" minulosť je klam ! Súčasná moc to jednoducho nevie - diletanti !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?